Výbava pro koťátko

Je to tady – vybrali jsme si koťátko! Co všechno připravit a na co nezapomenout? Připravila jsem pro vás pár tipů, které máme vyzkoušené u nás doma, a perfektně nám vyhovují.

Především musíme mít pro koťátko připravené misky – v zásadě by měli být alespoň tři, ale u nás jich máme snad tucet. Tak tedy – 1 misku na vodičku, 1 misku na granulky a 1 misku na „mokré“ jídlo (tj.: kapsičky, konzervy aj.). Na vodu doporučuji nějakou těžší a hlubší keramickou misku, aby ji kočka nepřevrhla, ale aby po část dne, kdy nejste doma, měla dostatek vody. Misky na jídlo mohou mít nízký okraj.

Granulky - preferujeme značku Royal Canin. Máme vyzkoušené a jsme spokojeni. Není to 

samozřejmě jediná značka, kterou jsme kdy vyzkoušeli, ale prostě nám vyhovuje a koťátka od nás jsou krmena jenom tím – Royal Canin Babycat 34 (od 1 do 4 měsíců stáří).

 Pokud budete chtít koťátko dát na jinou značku granulí, ať už máte jakýkoliv důvod, do začátku kupte alespoň malý pytel RC a postupně přimíchávejte – Myslete hlavně na správný vývoj vašeho koťátka a v této fázi života se prostě nevyplatí šetřit. Jako mlsku jim můžete sem tam dopřát kapsičku nebo konzervičku (u nás baští: Felix Fantastic Junior kapsičky, Gourmet gold, Sheba aj.). Nedoporučuji krmit pouze „mokrým“ krmivem! Za prvé v granulích jsou potřebné vitaminy pro zdravý růst a za druhé - koťátka jsou velice mlsná až rozmlsaná, což by se vám mohlo vymstít.

      

 

Další velice důležitou věcí, kterou musíme bezpodmínečně mít doma je toaleta pro kočičky a lopatka (výborná věc je i předložka umístěná před záchůdkem).

 U nás doma máme převážně kryté záchůdky (na ty jsou zvyklá i koťátka) bez lítacích dvířek! Proč ten vykřičník? Protože se nám často stává, že lidé volají a ptají se, proč chodí kočička vykonávat potřebu jinam. Tím, že jsou to ještě mrňousci, tak někteří se prostě bojí a neví si s tím rady. Avšak se nevylučuje, že by se to nemohli naučit. Nebojte se koupit větší záchůdek, ono do něj to prtě brzy doroste. Záchůdek ze začátku umístěte tak, aby bylo koťátku na blízku! Později až si kočka zvykne na chod domácnosti, můžete jej umístit na vhodnější místo.

 

 

Do kočičího WC samozřejmě stelivo. Co se druhu týče u nás se osvědčil Cats Best Oko Plus. Je to samozřejmě čistě na vás, ale nám toto vyhovuje, protože nemusíme tak často vyměňovat a čistit celé záchůdky. Spíše dosypáváme a asi tak jednou do měsíce celé měníme. Velkou výhodou je také to, že se dá spláchnout do WC.

 

Pokud nechcete mít všude po nábytku škrábance, je dobré pořídit vašemu novému mazlíčkovi škrabadlo. Velikost je opět samozřejmě na vás, ale stejně jako u kočičího WC bych volila spíše větší variantu min. okolo těch 120 cm.

 

 

S touto výbavičkou by se už dalo přivést koťátko domů, na co ale rozhodně nesmíme zapomenout je PŘEPRAVKA.

Přepravka se vám bude hodit nejenom na přepravu od chovatele k vám domů, ale také na výpravy k veterináři, či jiné případné cestování. Je to bezpečné jak pro kočku tak pro vás. Velikost volte rovnou podle velikosti kočky v dospělosti, ale pozor ne příliš velkou (cca D 51 x Š 33 x V 35 ). Ještě nějakou dečku nebo pelíšek, aby měla micka při cestování pohodlíčko a můžete vyrazit.

 

Rozhodně není na škodu mít doma připravené nějaké hračky - jako jsou mávátka, pěnové balónky, myšky se šantou apod. Pelíšek samozřejmě můžete také pořídit, ale nezaručuji, že do něho koťátko půjde. Jak se říká: Jak si kdo ustele, tak si jeho kočka lehne.. Prostě a jednoduše kočka spí nejradši tam kde je největší teplo a pohodlí..ano tušíte správně, je to vaše postel...Nevzdávejte to, některé kočičky si také potrpí na spaní v různých kukaních a pelíškách pro kočičky. (Často bývají součástí škrabadel)

 

Pro super komfort vašich chlupáčků si pořiďte také nůžky na drápky – není to zas taková věda a pokud bude potřeba, nemusíte hned běžet na veterinu. Kočka si sice škrábe drápky o škrabadlo, ale někdy to přeci jen nestačí.

Nastane také období línání, proto buďte připraveni, připravte i svoji kočičku a čas od času ji vyčešte kožíšek - tedy hřebínek, postačí nějaký malý, ne s ostrými jehličkami. Je lepší začít od koťátka, aby nebyl později problém. Kočky umí být pěkně paličaté. Kočičky nekoupeme, ale pudrujeme. Prodává se přímo pudr pro kočky nebo můžete použít dětský.

 

Přijeli jsme domů a co teď?

Po příjezdu nechte koťátko rozkoukat. Ukažte mu kde má misky a kde záchůdek. Klidně nechte prvních pár dní i přepravku, aby se mohlo koťátko schovat. Je to příjemnější než lovit jej pod skříní a bát se kam zmizelo. Dejte prckovi čas. Někdo toho času potřebuje více, někdo méně. Následující den nebo dva to je na vás doporučujeme navštívit veterináře, abyste koťátko zapsali a nechali jej prohlídnout. Jistota je jistota.

Koťátko netrestejte – není to pes a nepochopí to. Pokud vám bude škrábat jinde, vezměte jej a dejte v klidu na škrabadlo. Cokoliv se vám bude zdát divné, kontaktujte chovatele nebo veterináře.

 

Zde nakupujeme (nejlevnější, nejrychlejší):

www.pytelgranuli.cz

www.zoohit.cz

www.zoofast.cz

www.profizoo.cz

 

Autor: Bc. Kulišová Kateřina / 2014

Diskusní téma: Výbava pro koťátko

The Big Bang Theory S10E07 The Veracity Elasticity (1080p x265 10bit Joy).mkv

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://nayanaulo.com/eg-mrjs/7119179/]info 7119179[/url]
Make Money Online Courses For Free ! [url=https://yorkrules.com/wv-akfjb/hbfpefyelr-qlhrjr-xr-qlhrper-hvlrahreak-qafpahr-pefqpr-zaf-kaka-ha-qlhrkaka]Keishichou Tokumu Bu Tokushu Kyouakuhan Taisaku Shitsu Dai Nana Ka : Tokunana[/url].
Download Music New Mp3
Complete Genres of Hits MP3 Download
An Active Community of Fans, Pornstars and Adult Industry Insiders

[url=https://mingyangkids.com/iy-fqnm-wn-zau-2019-pqvlq-ldjjml-720x-plzqx-850uj/]Wife Of Ram 2019 Hindi Dubbed 720p HDRip 850MB[/url]
[url=https://rechargecouponcode.com/si-mhkkwgm/28540596/pbg-10-ikh-q32-%26-q64.html]Win 10 Pro X32 & X64[/url]

Anime, ) - [url=https://brendanjhogan.com/em-basnqqa-xpe/4pcjgwnu/]Vanilla Sky[/url]. ESCUCHAR Y DESCARGAR MP3 GRATIS - [url=https://roxiedean.com/ad-adupst/Gfpggsfz+Rvti.html]Geoffrey Rush[/url].
Descarga Musica MP3 Gratis - Bajar Mp3
Baixar Filmes Torrent Dublado e Legendado

sans limitation de temps Voirseries Tv + [url=https://rockrose-ind.com/gu-mpsl/6l867a4744a603mil58i9337l1k3jm51kmi7k7i6]file 6e867a4744a603fbe58b9337e1d3cf51dfb7d7b6[/url]. Download YIFY YTS Movies and YTS Subtitles - [url=https://nayanaulo.com/eg-p/pswx-4-6/]l lost 4 6[/url].

The 33 2015 HD ????? ????? 6.9

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://clf6c4.com/xepo/download-lagu-exo-love-shot-mp4.html]Download lagu exo love shot mp4[/url]
MP3XD ~ Busca y Descarga Musica MP3 Gratis 🥇 ❷⓿❶❾ ! [url=https://vlciptv.com/et-xjwnj/xjd-jizhaynts/]Sex Education[/url].
Latino 2020

[url=https://projectedspace.com/voir-anime-gintama-gin-no-tamashii-hen-2-en-streaming-1020.html]Gintama. : Gin no Tamashii-hen 2[/url]
[url=https://brendanjhogan.com/em-ujqnhzqax-d264-rpb/alawwaqt-htrt-uzjiax-33-1-3-1994-/gqzwae-rnhwtmi/]Agarralo como puedas 33 1 3 (1994)[/url]

Descargar Musica MP3 Gratis en movil o PC - [url=https://brendanjhogan.com/em-ujqnhzqax-haxyjqqast/zsa-hmnha-kahnq-2020-/gqzwaewnu-ah3-5-1/]Una Chica Facil (2020)[/url]. complet et gratuit en français - [url=https://zugabuga.com/nc-grvxcxi-bc-qfatcbaf-oq-giohvhyr-vbqcbrgva-oahpu/]Seikoku no Dragonar[/url].
Thousands of High Definition Porn Videos

Peliculas Online Gratis Sin Cortes + [url=https://motatawer.com/mk-pbohyqzgaueq/azgtbxbsuq-pbohyqzgaueq/]Anthologie[/url]. watch series,watch movies,movies online ,subtitred movies ,online series - [url=https://nayanaulo.com/eg-h/hvyq-fawi/wi/hiwg/]d drum base se desc[/url].

CAPTAIN AMERICA v7 01 (2013) (C9-Novus) [NVS-D]

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://fanghumianju.com/voir-anime-tabi-machi-late-show-en-streaming-813.html]Tabi Machi Late Show[/url]
Escuchar y Descargar Musica en linea Gratis ! [url=https://gostoryteller.com/?p=films&search=Mckenna Grace]Mckenna Grace[/url].
Films vf gratuits en version française
series, documentaries, animes | Watch or Down

[url=https://formandental.com/vl-behio/wqhwwqh-zj-opnzaiejc.html]Watch Movie[/url]

Telecharger Films at Series - ZoneTelechargement ws Officiel - [url=https://ielts-sh.com/ot-idggsci/28541459/lwcrdlh-me-egd-he3-aqiwkaisr.html]Windows XP Pro SP3 - Activated[/url]. Kickass Torrents - [url=https://edminstongroup.com/gq-saikf-hbyzf-iayzotm-iubin-nj/]Macey Busty Casting Couch HD[/url].
Comando Torrent | Filmes Torrent

DOKUMEN TIPS + [url=https://samaskull.com/bl-apftqkf/ /android/download-appvn]Download Appvn[/url]. Vodfilms co - [url=https://fanghumianju.com/voir-anime-dakaretai-otoko-1-i-ni-odosarete-imasu-en-streaming-1148.html]Dakaretai Otoko 1-i ni Odosarete Imasu.[/url].

Share and comment

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://attachmentglue.com/xw-bmuljmab/cW91bHVgZS02ZknVyGjfNEnnSQ/ajgzga-icwq-osmr-slbcpbme-osmr-mddgzgaj-jwpgzq-akn-kcalgle-tcpgdgcb/]Download[/url]
Movies Watch Online free Putlocker ! [url=https://mingyangkids.com/iy-uqlfah-2019-mvotqbp-720x-jzzqx-1oj-mbdjb/]Midway 2019 English 720p BRRip 1GB ESubs[/url].
Team: Cine Asiбtico, Series Asiбticas (Doramas), Anime, Mъsica Asiбtica, Videos Asiбticos
PornChaos org
iTALiAN Torrent Search Engine films IlCorSaRoNeRo V2

[url=https://prospectsnorth.com/wk-raeq/4i/]4k - 1866[/url]

4 com - [url=https://dressurhund.com/we-xoltpb.php?c=527]Rizzoli & Isles 5. Sezon[/url]. Complete Genres of Hits MP3 Download - [url=https://mingyangkids.com/iy-vaavq-uaa-2019-pqvlq-ldjjml-720x-plzqx-950uj/]Naani Maa 2019 Hindi Dubbed 720p HDRip 950mb[/url].
en VF et VOSTFR
Descarga Musica MP3 Gratis 2020

Watch Movies Online For Free + [url=https://www.artofcontrology.com/series-en-streaming/]Series Streaming[/url]. Telecharger avec TorrentX Officiel - [url=https://claef3.com/gs-98607/bllu-kahl-lukslzz-spnob-2019]Teen Daze – Endless Light (2019)[/url].

Hekimoglu 21.BolumFULL BOLUM

AnitaCof | 30.11.2020

[url=https://hekimoglukanald.azloft.info/hekimo-lu-21-b-l-m-full-b-l-m/1W2tmKyaZKal3Ko][img]https://i.ytimg.com/vi/s6Keu82mrzs/hqdefault.jpg[/img][/url]

[url=https://hekimoglukanald.azloft.info/hekimo-lu-21-b-l-m-full-b-l-m/1W2tmKyaZKal3Ko]Hekimoğlu 21.BölümFULL BÖLÜM[/url]

Best Youtube to mp3 shark of 2020

listentoyoutubegg | 30.11.2020

Hello my friends, I would like to introduce some handy online toos which might help, thanks!
https://flvto.ch/
https://vidusoft.com/
https://2conv.ch/
https://vanceai.com/
https://y2mate.ch/

casino slots bonus wins publishers clearing house - how to win game of dice ludo

Robertdix | 30.11.2020

[url=https://gorefpnp.com/xc7x0x3s/] [b]!!! 100% Deposit Match up to $300 !!![/b][/url]
4 deposits of ВЈ10, ВЈ20, ВЈ50, ВЈ matched with a bonus cash offer of same value (14 day expiry). slot v casino erfahrungen casino slots welcome bonus slot igrice book of ra play casino slot free online slot machine free online
continuation here >>> [url=https://cutt.us/tX1yv]https://cutt.us/tX1yv[/url]
To shut with violence. 1 Gameplay UI Limited Items Gamepasses 2 BIG Shop 3 Criticism The player begins by going through the tutorial. Most Video Slot machines also have a symbol designated as a multiplier. Sep 17, В  A slot player from Hawaii hit an almost $, jackpot at a downtown Las Vegas casino, then topped it off by winning another $5, while she was waiting to . Manton resident jennifer guggisberg was used to form of thoughtful reflection of them. [url=https://gamesforrealmoney.blogspot.com/] https://gamesforrealmoney.blogspot.com[/url] [url=https://slotmachinejackpots2020.blogspot.com/p/site-map.html] site[/url]

Online Pharmacy: Reviews of Nasonex nasal spray from Canada

BradleyAsype | 30.11.2020

Viagra: $0.31
Cialis: $0.69
Levitra: $1.09

[b][url=https://bit.ly/3ktuIQ6]Canadian Online Pharmacy[/url][/b]

+ 100% Confidential and anonymous
+ New FDA Approved Drugs
+ Special internet prices and discounts
+ Brand and generic RX meds
+ Fast worldwide delivery

List of Accredited Canadian Online Pharmacies:
[b][url=https://bit.ly/3ktuIQ6] + Check Your Online Pharmacy[/url][/b]


What are the common side effects of Nasonex nasal spray? Where to buy Nasonex nasal spray online. [url=https://cialiscoupon.hatenablog.com/entry/2020/07/28/230831]Canadian Online Pharmacy[/url]: Generic drug for Nasonex nasal spray and alcohol dangerous.
Online pharmacy for generic Nasonex nasal spray. [url=https://www.sistematizacion.cl/foro_lemur/viewtopic.php?pid=106947#p106947]Canadian Pharmacies[/url] Reviews of Nasonex nasal spray from India. Studies for people with Nasonex nasal spray side effects? Buy generic Nasonex nasal spray online. [url=https://allclomid.livejournal.com/584.html]Canadian online pharmacies[/url], Mail Order Nasonex nasal spray and alcohol mixed.
Customer reviews of Nasonex nasal spray. [url=https://diomax.ru/forum/viewtopic.php?f=10&t=235252]Canadian Pharmacies[/url] Buy generic Nasonex nasal spray no prescription.

Advanced Installer Architect 13 2 1 Build 73128 Setup + Patch zip

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://rockrose-ind.com/gu-mpsl/a815i765315l09k67l6a4ii426iaa81a0ak8j5ji]file a815b765315e09d67e6a4bb426baa81a0ad8c5cb[/url]
Best Cam Tube For Free XXX Live Sex Cams Movies with Camwhores ! [url=https://nayanaulo.com/eg-r/rgmw-w17i13-w17i13/]n ncis s17e13 s17e13[/url].
Ver PelГ­culas Online Gratis
Site de TГ©lГ©chargement Gratuit

[url=https://prospectsnorth.com/wk-raeq/Rcb%20Hcab/]Red Head - 8158[/url]

Free Porn Video - FuckAdult org - [url=https://qomodoindonesia.com/mt-guckg/1572/tfckvbt-id-uvd-ucd/]Growing Up Hip Hop[/url]. nudeblackpics com Net - [url=https://vlciptv.com/et-junxtint/axxnxynw-ymj-barunwj-inawnjx-3-yjrutwaia-junxtint-21-tsqnsj/]Episodio 21[/url].
Pictures of Naked Girl Hor
Download The Most Rare Fetish Videos

GUDANG JAYA + [url=https://nalinteriors.com/mx-dryvpiyag/qrahu-cs-zr/]Death of Me[/url]. Descargar Musica MP3 Gratis, Bajar Mp3 2020 - [url=https://mashasnylons.com/pu-sajk_km/sadilj-zfxejfe/]Camrus Johnson[/url].

Up That White Ass 6 XXX DVDRip x264-CiCXXX

teniundhith | 30.11.2020

Torrents: [url=https://the-learning-pad.com/member.php?s=289f17a0f7fcebb04bf1fa9cf50ed5e1&u=481031]Ochako Uraraka[/url]
ADKami ! [url=https://tejaswebdesign.com/ih-cdbarpqd/dxy/dbrltnm.html]Tricked 546[/url].
Pc Games - Crack Download - Free Download - Repacks
Comando Torrent | Filmes Torrent

[url=https://stspltd.com/xt-kazrpazicp-7-9-1/]Mactracker 7.9.1[/url]
[url=https://roxiedean.com/ad-adupst/Hajmff+Sufjogfme.html]Hailee Steinfeld[/url]

Watch TV Series Online Free On SolarMovie - [url=https://stspltd.com/xt-lmta-3-1/]Nova 3.1[/url]. Filmes Online - Series Online - Animes Online Grátis - [url=https://www.heartstoheart.com/index.php?newsid=1385]57-Р АНГИ[/url].
ESCUCHAR Y DESCARGAR MP3 GRATIS

BEST world webcam recording tube All video is FREE, update every day - camHUB cc + [url=https://yorkrules.com/wv-akfjb/yeaoilqqb]Charlotte[/url]. 2019 - [url=https://awesomelyactive.com/tj-njmy-xafy-ba-iywf/7/npvvyx]Sore dake ga Neck Episode 7SUBBED HD[/url].

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek