Výbava pro koťátko

Je to tady – vybrali jsme si koťátko! Co všechno připravit a na co nezapomenout? Připravila jsem pro vás pár tipů, které máme vyzkoušené u nás doma, a perfektně nám vyhovují.

Především musíme mít pro koťátko připravené misky – v zásadě by měli být alespoň tři, ale u nás jich máme snad tucet. Tak tedy – 1 misku na vodičku, 1 misku na granulky a 1 misku na „mokré“ jídlo (tj.: kapsičky, konzervy aj.). Na vodu doporučuji nějakou těžší a hlubší keramickou misku, aby ji kočka nepřevrhla, ale aby po část dne, kdy nejste doma, měla dostatek vody. Misky na jídlo mohou mít nízký okraj.

Granulky - preferujeme značku Royal Canin. Máme vyzkoušené a jsme spokojeni. Není to 

samozřejmě jediná značka, kterou jsme kdy vyzkoušeli, ale prostě nám vyhovuje a koťátka od nás jsou krmena jenom tím – Royal Canin Babycat 34 (od 1 do 4 měsíců stáří).

 Pokud budete chtít koťátko dát na jinou značku granulí, ať už máte jakýkoliv důvod, do začátku kupte alespoň malý pytel RC a postupně přimíchávejte – Myslete hlavně na správný vývoj vašeho koťátka a v této fázi života se prostě nevyplatí šetřit. Jako mlsku jim můžete sem tam dopřát kapsičku nebo konzervičku (u nás baští: Felix Fantastic Junior kapsičky, Gourmet gold, Sheba aj.). Nedoporučuji krmit pouze „mokrým“ krmivem! Za prvé v granulích jsou potřebné vitaminy pro zdravý růst a za druhé - koťátka jsou velice mlsná až rozmlsaná, což by se vám mohlo vymstít.

      

 

Další velice důležitou věcí, kterou musíme bezpodmínečně mít doma je toaleta pro kočičky a lopatka (výborná věc je i předložka umístěná před záchůdkem).

 U nás doma máme převážně kryté záchůdky (na ty jsou zvyklá i koťátka) bez lítacích dvířek! Proč ten vykřičník? Protože se nám často stává, že lidé volají a ptají se, proč chodí kočička vykonávat potřebu jinam. Tím, že jsou to ještě mrňousci, tak někteří se prostě bojí a neví si s tím rady. Avšak se nevylučuje, že by se to nemohli naučit. Nebojte se koupit větší záchůdek, ono do něj to prtě brzy doroste. Záchůdek ze začátku umístěte tak, aby bylo koťátku na blízku! Později až si kočka zvykne na chod domácnosti, můžete jej umístit na vhodnější místo.

 

 

Do kočičího WC samozřejmě stelivo. Co se druhu týče u nás se osvědčil Cats Best Oko Plus. Je to samozřejmě čistě na vás, ale nám toto vyhovuje, protože nemusíme tak často vyměňovat a čistit celé záchůdky. Spíše dosypáváme a asi tak jednou do měsíce celé měníme. Velkou výhodou je také to, že se dá spláchnout do WC.

 

Pokud nechcete mít všude po nábytku škrábance, je dobré pořídit vašemu novému mazlíčkovi škrabadlo. Velikost je opět samozřejmě na vás, ale stejně jako u kočičího WC bych volila spíše větší variantu min. okolo těch 120 cm.

 

 

S touto výbavičkou by se už dalo přivést koťátko domů, na co ale rozhodně nesmíme zapomenout je PŘEPRAVKA.

Přepravka se vám bude hodit nejenom na přepravu od chovatele k vám domů, ale také na výpravy k veterináři, či jiné případné cestování. Je to bezpečné jak pro kočku tak pro vás. Velikost volte rovnou podle velikosti kočky v dospělosti, ale pozor ne příliš velkou (cca D 51 x Š 33 x V 35 ). Ještě nějakou dečku nebo pelíšek, aby měla micka při cestování pohodlíčko a můžete vyrazit.

 

Rozhodně není na škodu mít doma připravené nějaké hračky - jako jsou mávátka, pěnové balónky, myšky se šantou apod. Pelíšek samozřejmě můžete také pořídit, ale nezaručuji, že do něho koťátko půjde. Jak se říká: Jak si kdo ustele, tak si jeho kočka lehne.. Prostě a jednoduše kočka spí nejradši tam kde je největší teplo a pohodlí..ano tušíte správně, je to vaše postel...Nevzdávejte to, některé kočičky si také potrpí na spaní v různých kukaních a pelíškách pro kočičky. (Často bývají součástí škrabadel)

 

Pro super komfort vašich chlupáčků si pořiďte také nůžky na drápky – není to zas taková věda a pokud bude potřeba, nemusíte hned běžet na veterinu. Kočka si sice škrábe drápky o škrabadlo, ale někdy to přeci jen nestačí.

Nastane také období línání, proto buďte připraveni, připravte i svoji kočičku a čas od času ji vyčešte kožíšek - tedy hřebínek, postačí nějaký malý, ne s ostrými jehličkami. Je lepší začít od koťátka, aby nebyl později problém. Kočky umí být pěkně paličaté. Kočičky nekoupeme, ale pudrujeme. Prodává se přímo pudr pro kočky nebo můžete použít dětský.

 

Přijeli jsme domů a co teď?

Po příjezdu nechte koťátko rozkoukat. Ukažte mu kde má misky a kde záchůdek. Klidně nechte prvních pár dní i přepravku, aby se mohlo koťátko schovat. Je to příjemnější než lovit jej pod skříní a bát se kam zmizelo. Dejte prckovi čas. Někdo toho času potřebuje více, někdo méně. Následující den nebo dva to je na vás doporučujeme navštívit veterináře, abyste koťátko zapsali a nechali jej prohlídnout. Jistota je jistota.

Koťátko netrestejte – není to pes a nepochopí to. Pokud vám bude škrábat jinde, vezměte jej a dejte v klidu na škrabadlo. Cokoliv se vám bude zdát divné, kontaktujte chovatele nebo veterináře.

 

Zde nakupujeme (nejlevnější, nejrychlejší):

www.pytelgranuli.cz

www.zoohit.cz

www.zoofast.cz

www.profizoo.cz

 

Autor: Bc. Kulišová Kateřina / 2014

Diskusní téma: Výbava pro koťátko

обустройство скважины цена

Andreasifo | 04.03.2021

Привет товарищи!Есть такой замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. https://drive.google.com/file/d/1Y0zYtrRCia9jfU-BH3WPIbhph6HvwDRl/view?usp=sharing Бурение скважин в Минске – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Заказывайте скважину для воды в АКВАБУРсервис – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! Самое основное преимущество состоит в том, что вокруг скважинного фильтра делается обсыпка специальным фильтрующим песком. Это сводит к минимуму возможность заиливания скважины, значительно увеличивает приток поступаемой воды и продлевает срок ее службы до 50 лет! Обсадная труба, используемая при роторном бурении, имеет большую толщину стенки, что позволяет ей выдерживать давление грунтов даже на глубине в 150м. Данный вид бурения гарантирует вам 100% результат. Ведь большим минусом шнекового бурения является то, что в случае отсутствия верхней воды на участке, вам придется покрыть расходы подрядчика и оплатить так называемую «разведку» (в среднем, 10 у.е. за каждый пройденный метр). В результате просто потеряете деньги и все равно обратитесь к услугам ротора.
От всей души Вам всех благ!

Kalkulator kalkulacje działek - biuro Precisely how to Choose a Brilliant Local plumber throughout Portsmouth

MauriceSot | 02.03.2021

How to Choose a Outstanding Plumbing technician here Portsmouth

Identifying a testing support company could be plain, save for opting a amazing plumbing engineer concerning Portsmouth just isn't a fairly easy action to take. In order to avoid yourself coming from getting to the most typical blunder of cream of the crop a negative plumbing service with Portsmouth, you would possibly command undergoing in to matter a couple of entities.

Mostly, a terrific plumber in the field of Portsmouth be obliged to subsist well developed to produce exceptional vertical ceremony. Besides making certain that your test frameworks creation truly bright, the incredible plumbing engineer dressed in Portsmouth should prepare yourself with all the needed devices, with he / she ought to promptly remedied headed for any disasters examining control such as leaking conduits before stopped sewers inside a large amount skilled line of attack probable.

plumbing engineer portsmouth
plumber portsmouth test
Use a revealed with become certified plumbing technician
Additionally, outstanding benefit coming from any plumbers fashionable Portsmouth will be able to package not really merely with undemanding righting and drain issues but in addition must bring back plus reinstall perhaps the most challenging right conditions stay alive.

Besides, more willingly than use a plumbing technician in the field of Portsmouth, guarantee that they are already ensured and it is by now a situation Specialist Certificate Board (CSLB) passer. This will indisputably enable you to impression far more by amity you probably know this that you'll be taking part a entered moreover been eligible plumbing engineer to manage your home's fathom snags, then you could potentially commend him to go over the premises regarding your house.

On top of that, bear in mind hiring a good unlicensed next untrained local plumber within Portsmouth may well perhaps emerge a smaller amount costly available for you. Yet, the very fact is people could finish up mortaring out cold a far more hefty total regarding money because their particular unprofessionalism could basis unresolved vertical glitch to become of inferior quality and much more concerning to repair, and this also possibly will eventually need that you spend on considerably more in the past few minutes accordingly the undercurrent uprighting copy could be rigged.

Plumbing technician during Portsmouth
Over again, serious-minded plumbing engineer in the sphere of Portsmouth what's more provides uprighting reinstatement along with clogged up drain sparkling 24/7. They give rise to themselves offered regular inside the wee hr of the morning in order that it may well present that you simply outstanding testing assistance. Irrespective involving regardless of whether you might be feeling vertical ties in your property or the corporate manufacture, an outstanding understanding examination service provider inwards Portsmouth container handle them every time.

Consequently even though you are not guessing any slap distributions to look at place in one's destiny or in case you have been located being in front of a leaking pipe for a while, possibly people previously command the help of the skillful level overhaul to maintain a person beginning being anxious nearly each of the possible to avoid work. Precisely get it in your mind, despite the fact that, to you should not disregard any being perpendicular connects none the need to lose time waiting for these en route for become a bit uncontainable prior to deciding to decide happening in conclusion employing the intellectual next proficient plumbing technician Portsmouth.

In addition, outstanding tune via any local plumber within Portsmouth are able to sell not really barely with regular vertical afterward drain sufferings but additionally must reestablish then reinstall also by far the most concerning upright problems that be.

plumber portsmouth inner intensity darning
plumbing service portsmouth uprighting assistances
Seek the services of a Gas Prudent schedule electrical engineer
Also, formerly using a plumbing technician here Portsmouth, be sure that he is previously underwrote which is currently a Chat Safe showed manufacture. This may undoubtedly assist you deem further in quiet as you know that you will be engaging a showed and meet the requirements plumbing technician to manage your home's measuring problems, next you might entrust him to search within the premises connected with your house.

read more [url=https://harrisonheating.co.uk/]southampton Plumber[/url]

sarljbgrktnt

lycuuxuu | 02.03.2021

viagra soft tablets https://goviagarato.com/# - viagra purchase
where to buy viagra
buy viagra online <a href=https://goviagarato.com/>viagra price</a> buy viagra pills

стоимость бурения скважины под ключ

Antoniofhu | 01.03.2021

Приветствую Вас господа!Предлагаем Вашему вниманию замечательный сайт для заказа бурения скважин на воду. Бурение скважин в Минске компанией ЕВРОБУРСЕРВИС – полный комплекс качественных и разумных по цене услуг. Мы бурим любые виды скважин.У нас доступная ценовая политика, рассрочка на услуги и оборудование.Заказывайте скважину для воды в euroburservice – получите доступ к экологически чистой природной воде по самым выгодным в Минске ценам! При создании системы канализации загородного дома важно: Правильно подобрать подходящую систему канализации,действительно способную решить проблему именно в ВАШЕМ доме, одновременно не переплачивая за лишнюю мощность и ненужные опции. Система автономной канализации может быть одного из двух основных типов:наружная, её основная задача — отвести отходы от дома и передать их в магистральную канализационную линию; локальная канализация: для вывода, утилизации и обезвреживания отходов в условиях отсутствия централизованного отвода сточных вод. Грамотно смонтировать выбранную систему канализации. Только грамотный монтаж гарантирует вам надежную и бесперебойную работу выбранной дорогостоящей системы. Канализация в Минске под ключ по низким ценам. Монтажом систем автономной канализации загородного дома занимается отдельная специализированная бригада. Именно специализация позволяет точно и заранее предусмотреть все нюансы монтажа системы канализации для загородного дома. Актуальную стоимость монтажа популярных станций биологической очистки сточных вод узнавайте по телефону.
Увидимся!
https://londonschool.az/ln/infusions/booklib/book.php?book_id=1&c_start=430
https://admin.infinix.club/forum.php?mod=viewthread&tid=4038220&extra=
https://mp3zvon.info/user/agreorasmaarleyay9247/
https://tattooforum.com/viewtopic.php?f=9&t=842126
https://uc.infinix.club/forum.php?mod=viewthread&tid=4041207&extra=

зеркало с подсветкой для ванной минск

Ruslanajo | 28.02.2021

Приветствую Вас дамы и господа!
Изготавливаем и устанавливаем любые зеркала под заказ в Минске и области по необходимым вам размерам. Предлагаем вам максимально широкий ассортимент оттенков зеркал, различные формы, технологии обработки и декорирования. С удовольствием беремся за нестандартные и оригинальные индивидуальные проекты.
Более подробная информация размещена https://drive.google.com/file/d/13CAPanRKgpkKCcaHzI0EiaMtWM0saPJO/view?usp=sharing

Hello world

MesShata | 24.02.2021

:)[url=https://gnezdoparanoika.ru/]:)[/url]:)

osbvningiwnd

ocgpyvbn | 24.02.2021

buy cialis online https://gecialiscan.com/# - cialis for sale
cialis online no prescription
when will cialis be generic [url=https://gecialiscan.com/#]cialis prices[/url] cialis 20mg

trzaxtirzdsd

cbpukwsu | 23.02.2021

order viagra tablets https://sviagaragec.com/# - viagra tablet
best viagra pills
generic viagra coupon <a href=https://sviagaragec.com/#>canadian pharmacies</a> sildenafil generic

Ajwikvzsw

Williequell | 23.02.2021

Vnnjitngu

Развод и лохотрон на сайтах этих

JeremySat | 22.02.2021

[url=https://amurdeti.ru]золото
[/url]
[url=https://xn--66-glc2c.xn--p1ai/]ожерелье
[/url]
[url=https://ffdr.ru/]поддельныеденьги
[/url]
[url=https://apis-maykop.ru/]грибы
[/url]
[url=https://muzey-aty-baty.ru/]сатива
[/url]
[url=https://www.ioannkrestitel.ru]индика
[/url]
[url=https://amurdeti.ru]экстази
[/url]
Игровой портал предложит три варианта регистрации: по телефону, по e-mail, через соцсети и мессенджеры. В зависимости от выбранного типа, необходимо указать требуемые данные. Не забудьте что это развод и обман

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek