O nás

V roce 2007 jsme se přestěhovali do rodinného domku s malým pejskem Bertíkem. Nikdy jsem nad tím, zda-li si pořídit kočičku neuvažovali, ale v baráčku je přeci spousta místa, tak proč si nepořídit nějaké zvířátko pro radost a parťáka k našemu bláznivému psisku. Úplně první kočičí miláček byl Matýsek z útulku v Děčíně. Tento zrzavý roubíř nás zavedl do úplně nového světa. Zjistili jsme, že kočky nejsou takové jak se o nich mluví. Po zkušenosti s Matýskem jsme si ještě nějaká kočičí kvítka z útulku pořídili. No jenže ty se nemohli dočkat až okusí venkovní svět a tak nám pak bylo doma jaksi trošku smutno.

Tak jsme si řekli, že bychom chtěli číču, která nám bude stále po boku, zároveň krásná a milá společnice. Když jsem tak promýšlela a pokukovala po kočičích rasách, po jejich původu, povaze, exteriéru..plemeno RAGDOLL mě naprosto uchvátilo.

A tak začalo hledání chovatelské stanice s tímto plemenem. Řeknu vám, nebyla to žádná sranda. Ragdoll kočičky ještě nejsou až tak známým plemenem a vyskytují se převážně na Moravě, tedy na opačném konci republiky než jsme my. Bylo to těžké rozhodování, ale jakmile jsme spatřily fotky těch krásných bílých chlupatých kuliček, bylo jasno.

A tak jsme si v roce 2010 pořídili naši první ragdoll kočičku Helimadoe Dolcemente, které jsme začali říkat Nelinka. Nelinka nám ukázala, že všechno to co jsme o ragdollech četli nebo slyšeli je pravda, a tak když přišlo na to zda-li Nelince pořídíme kámoše, jelikož ragdollové nemají rádi samotu, ani jsme moc neváhali.

Za Kendýskem už jsme nemuseli tak daleko. Už od první chvíle jsme si ho zamilovali. Byl k umazlení. Kendy Eminus má nádherné zbarvení, úžasnou povahu a je ve všech směrech krásný.

Po tom co jsme prošli výstavou, dozvěděli se vše co jsme ani netušili a zvážili jsme všechny možnosti.. rozhodli jsme se, že bychom rádi měli po naší Nelince koťátka. S tím přišel i nápad založení chovatelské stanice a tak vznikla ORISTAR*CZ ..    třpitivé obrázky

 

Naše kočičí miláčky krmíme granulkama značky Royal Canin..samozřejmě, že si také každý den dopřávají nějakou tu kapsičku nebo konzervičku o které víme co obsahuje, občas jim také uvaříme nějaké to masíčko. Jsou to přece zlatíčka a tak jim chceme dopřát jen to nejlepší.

Podívejte se také na naše 

stránky na facebooku 

https://www.facebook.com/OristarCz