Mezinárodní výstava koček v OLOMOUCI

03.12.2011 10:52

V pátek 2.12. jsme se s koťátky, Nelinkou a Kendym vydali na dalekou cestu až na Moravu. Všichni naši miláčci zvládli 6ti hodinovou cestu naprosto úžasně. Celou cestu prospali až na Ashley,která nám občas zazpívala, ale pak také usnula. Přespali jsme u známých v Polici kde se všichni chovali vzorně. Nové prostředí je vůbec nezaskočilo, po chvilce očmuchávání a prozkoumávání terénu si pak hráli s devítiletým chlapcem, který z nich byl naprosto unešený.

Ráno v půl 7 jsme se vydali s celou smečkou na výstaviště do Olomouce. Byli jsme mile překvapeni. Výstaviště bylo obrovské, bylo zde asi kolem 400 koček. První na posouzení šel Kendy k paní Elisabeth Steinhauser, získal krásný posudek a ohodnocení Ex.1 -je tedy oficiálně chovným kocourem.

Chvilku na to šla Nelča k té samé posuzovatelce jako Kendy, posuzovatelka ji vychválila za její pěknou stavbu těla a udělila Ex.2.

S koťátky jsme šli bohužel až úplně nakonec, ale jim to vůbec nevadilo. Celou výstavu prospali a nebo se vystavovali na kleci, kde předvedli svojí úžasnou, klidnou "ragdolí" povahu. Byli jsme opravdu nadšený, že zrovna naše koťátka se tolik líbila a byla středem pozornosti.

Když jsme se konečně dostali k paní Sarah Johnson na posouzení měli jsme okolo sebe velkou podporu lidí, kteří nám drželi palce.Nakonec jsme do posudku byli zapsáni jako druzí. Paní sarah Johnson si všechny naše koťátka prohlédla, hezky jednoho po druhém :-)

Byli jsme opravdu mile překvapeni, jak přístupem lidí, tak posuzovatelů- výstavu jsme si tedy opravdu užili.

 

 FOTO z výstavy 

POSUDKY z výstavy